Południe Francji doskonałym miejscem na wakacyjne przedbiegi

Pamiętamy, że bardzo spodobał się Wam post, w którym pokazaliśmy Wam jak zorganizować sobie podróż do Toskanii. Idąc tym tropem postanowiliśmy przygotować małą wyprawę na południe Francji w okresie początku maja. Tak, byście mogli cieszyć się przedłużonym majowym weekendem oraz zaczerpnąć odrobiny słońca. Do tego gratis oferujemy niesamowite widoki, gwarantowaną pogodę i mnóstwo wrażeń. Jedyną ceną musicie ponieść jest koszt transportu i noclegów.
Jeśli chodzi o dolot do Francji znaleźliśmy bilety w przystępnej cenie. Dlaczego przystępnej? Bo zdarzają się tańsze… Jednak wyznaczony przez nas termin, odległość daty wylotu powodują, że cena nieznacznie wzrasta. Za lot z Warszawy do Marsylii zapłacimy 497 zł w obie strony.

Wylatujemy na początku maja na okres tygodnia. Bez żadnych przesiadek docieramy na miejsce. Dodatową możliwością jest wynajęcie auta. Będzie to bardzo przydatne narzędzie transportu. Południe Francji obfituje w piękne miejsca, różnorodne krajobrazy, winnice. Warto więc rozważyć tę opcję. Ze względów ekonomicznych najlepiej polecieć na naszą wycieczkę ze znajomymi. Wówczas nie tylko wynajem auta wyjdzie nam znacznie taniej, ale również noclegi, o czym za chwilę.

Powyższy pojazd wypożyczamy na lotnisku po przylocie i tuż przed wylotem na tym samym lotnisku go oddajemy. Koszt wynajmu na osobę za dzień wynosi 35 złotych (przy czterech osobach wynajmujących).
Przejdźmy teraz do noclegów. Sami wybieramy sobie jaka lokalizacja nas interesuje. W serwisie  http://www.casamundo.pl/ mamy możliwość rezerwacji apartamentów i domków letniskowych w wielu rejonach kraju.
Pierwszy obiekt umiejscowiony jest na północny zachód od Marsylii, w otoczeniu pięknych górzystych terenów. Koszt za nocleg od osoby to niespełna trzydzieści złotych od osoby przy tygodniowym pobycie.
Bądź bardziej ekskluzywny obiekt w cenie 78 zł za noc
Ze względu na bliskość okolicznych wsi, pełnych wielu gospodarzy sprzedających produkty własnego wyrobu możemy sporo obniżyć cenę naszej podróży kupując od nich różnego rodzaju żywność. Poza tym zawsze możemy udać się do supermarketu, gdzie ceny będą niższe niż w osiedlowych sklepikach.
Niestety, Francja jest w czołówce europejskich krajów, w których nasz portfel się uszczupli. My chyba jednak pokazaliśmy Wam znacznie tańszą alternatywę wycieczki z biurem podróży. Otóż za bilety i noclegi zapłacimy w naszej kombinacji od 691 do 1000 złotych (plus 250 zł za wynajem samochodu). Warto podkreślić, że nie wszystkie biura organizują wycieczki do Francji, a jeśli już to tylko do Paryża. My oferujemy Wam ciekawy pobyt z możliwością aranżacji czasu wolnego w wybrany przez Was sposób. Znaleźliśmy jednak ofertę jednego z biur podróży, która cenowo prawie 4 krotnie przewyższa naszą a trwa tylko 5 dni…
Teraz sami możecie zdecydować, co wybieracie na najbliższe wakacje!
PS. Mamy nadzieję, że odwiedzicie Prowansję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *